Pře(d)stavujeme náš sen

Tančit jako baletka byl můj dlouhodobý dětský sen. Představovala jsem si tu ladnost, pružnost a krásu v každém pohybu. Jako dítě jsem samozřejmě nevnímala kolik námahy a bolesti stojí za takovýmto snem, ale teď už to vnímám. Každý sen se stává atraktivnějším, čím složitější cesta k němu vede. A od té doby, kdy jsem poznala svého muže si pomaličku začínáme plnit náš sen o cestování. Dělat v životě to, co nás baví, naplňuje a dává smysl.

Všechno to vlastně začalo, když jsme se rozhodli postavit si vlastní domek na vsi. Namalovali jsme si půdorys domu a začali kopat sami vlastníma rukama. Dokud mi to rostoucí bříško s miminkem dovolilo, pracovali jsme na domě společně s naším nejlepším kamarádem Richardem. Za dva roky, po prvním hrábnutí do země, jsme se nastěhovali a postupně zabydlovali. Je pro mě důležité mít své jisté místo na zemi, ale také potřebuji přísun nových zkušeností a poznání.

A tak jsme pořídili rodinné auto Peugeota Trevellera. Autíčko jsme půl roku předělávali, 2 roky vlastnili, strávili v něm s přestávkami 2 měsíce a zjistili jsme, že pro čtyřčlenou rodinu a naše plány je malé. Na podzim 2020 jsme se rozhodli pro většího Peugeta Boxera, kterého opět už půl roku předěláváme, tedy spíš můj manžel. Každý den po práci vymýšlí nejrůznější vychytávky, abychom mohli v autě pohodlně žít a cestovat.

Rádi bychom strávili co nejvíc času s dětmi, než nám odrostou. Chtěla bych mít tu možnost zažít spoustu dobrodružství jako rodina, a ne střídat se s mým mužem u dětí podle práce, abychom se nějak uživili. A tak jsem se letos v únoru přihlásila na kurz Podnikání z pláže neboli jak se živit online. Díky kurzu jsem potkala spoustu zajímavých lidí, nápadů a inspirací. Postupně zjišťuji jak obtížná cesta to bude. Patřím do generace, která se teprve učí zpracovávat myšlenku, že lze vydělat peníze i jiným způsobem. Věřím, že tahle cesta je právě teď mým správným směrem.

Začala jsem šít a prodávat hamaky. Ano je to ruční práce, ale její prodej probíhá především v online světě. Už to nejsou trhy ve městech. Ale pokud chcete, aby o vás věděl velký počet klientů, musíte být stále vidět-být stále online na sociálních sítích, kde díky zkušeným uživatelům můžete během pár minut oslovit ne desítky ale třeba i desetitisíce lidí v jednom okamžiku. Na jednu stranu je to krásné na druhou docela děsivé.

Muž v houpací síti

Doufám, že tento směr mě jednou přiblíží do vysněného cíle. Jaký by to byl cíl bez překážek bez námahy? Těšili bychom se na něj úplně stejně jako když se přibližujeme krůček po krůčku? Jaký je ten váš sen, ke kterému se postupně propracováváte? Těšit se na něco konkrétního mi dodává sílu překonávat vnější nástrahy. Dodává mi to energii vydržet a splnit si své sny.

A proč tohle všechno píšu? Protože cestovní putování se blíží ke svému začátku a já už začínám pociťovat nervozitu a vzrušení jak to všechno dopadne. A především vás chci podpořit ať jste na své cestě kdekoliv – pokračujte, nesmíte to vzdát. Je to Váš sen, vaše cesta.

cesta a les