Omnia Sweden

Nová větší nádoba pro Omnia pečící troubu

Potřeba větší nádoby

Během našeho dvouměsíčního putování Řeckem v obytné dodávce jsme zjistili potřebu větší pánve pro Omnia pečící troubu. Menší nádoba je skvělá na pečení buchet, ryb, masa  rozpékání rohlíků. Při čtyřčlenné rodině už je to docela malá porce pro každého, a tak jsme dali přednost vaření v jednom hrnci. Z Čech jsme si na Peloponés vezli dvouplotýnkovbu bombu a doufali, že seženeme bombu se stejným ventilem. Koupit bombu na naši plotýnku se ukázalo být nemožné, a tak jsme zakoupili jednoplotýnkový nástavec na řecké láhve.

Plynové láhve s omnia pecici troubou

Sehnat plné 3 kg plynové láhve nebyl jednoduchý úkol, ale nakonec se to vždy podařilo. Hledali jsme je v obchodech pro jachtaře a také v malých vesnicích, tak jak to bývá u nás. Během cestování jsme spotřebovali jednu 2 kg a dvě 3 kg láhve plynu.

Omnia Sweden velká nádoba

3. listopadu 2021 Omnia Sweden uvedli na trh nádobu pro Omnia pečící troubu o 50% větší než je ta dosavadní. Koupit ji můžete jen jako příslušenství stejně jako silikonové formy, silikonové formy na muffiny, rozpékací mřížku a mnoho dalších doplňků.

Maxi pánev Omnia Sweden

 

 

Skvělým doplňkem mi přijde i teploměr, který jednoduše přišroubujete do jakékoliv dírky ve víku a můžete rovnou používat. Díky teploměru je snažší péct buchty a jídla citlivá na teplotu. Zpočátku pečení pomůže zjistit jaká je teplota uvnitř nádoby během pečení. 

Omnia má ukázka jídel

Mám ráda buchty, a tak jsme měli velmi často k svačině nějaký sladký dezert. Mezi mé nejoblíbenější patří směs surovin, které jsou zrovna po ruce. A tak jednou to byla buchta chutí podobná bábovce jindy zas perníku s rozinkami a spoustou oříšků. Děti měli ovšem smůlu, když chtěli tutéž buchtu upéct znovu. Sypali jsme a míchali vajíčka s kdečím. Tímto se omlouvám, že z cestování nemám mnoho receptů.