Přípravné recepty do obytné dodávky

Jídlo a naše plány

Možná jsem vám to ještě neřekla. Rozhodli jsme se strávit půl roku v upravené dodávce pro čtyřčlennou rodinu a psa. Máme zkušenosti z loňského roku, kdy jsme cestovali jenom po ČR v Peugeotu Treveller. Natolik se nám to zalíbilo, že měníme rodinnou dodávku za plechového Boxera značky Peugeot a přestavbu si vyrobíme sami svépomocí. Pronajmeme dům a sami budeme bydlet v obytňáčku.

Na cestování se moc těšíme. Holky už si doma hrají v letních šatičkách a slunečních brýlích, že už jsou na pláži. A já už pomalu začínám vymýšlet, co tam na té dvouplotýnce budu vařit. Chtěla bych, aby jídlo bylo především plnohodnotné a zdravé i pro děti. Ledničku budeme mít jen na 40 litrů, kam se vejde minimum potravin. Určitě si všechny osvědčené recepty budu ukládat sem. Tak kdybyste měli nějaké nápady na obměny nebo nové inspirace, neváhejte mi napsat. Budu moc ráda.

 

Rýže s kurkumovou omáčkou

Tak pro dnešek rovnou začneme s receptem na rýži s kurkumovou omáčkou s plátkem vepřové pečeně.

Suroviny:

[content id=197][/content]

Vepřovou pečeni naklepeme, osolíme, vmasírujeme cizrnovou mouku a necháme na sádle zprudka zatáhnout. Když máme všechny plátky dozlatova, přilijeme vodu a necháme zhruba 30 min vařit. Ke konci dochutíme omáčku solí, pepřem a kurkumou. Případně dohustíme cizrnovou moukou rozmíchanou ve vodě.
Mezitím si dáme vařit rýži, kterou nejprve properu 2x ve vlažné vodě. Rýži vařím ve dvojnásobném množství jemně osolené vody na nejvyšší stupeň, poté co probublává, snížím výkon na minimum a hlídám, aby se neodpařila všechna voda. Případně ke konci vodu přidám nebo sundám pokličku.